Filmowanie dronem w jakości aż do 4K przy 60 fps - nie oferują tego inni (sprawdź, zanim wybierzesz). Najlepsze wideo na rynku z płynną stabilizacją obrazu i bez efektu rybiego oka.

Fotografia z powietrza w jakości lustrzanek DSLR: 20 Mpix f/2.8-11, rozdzielczość 5472×3648.

Wymagana pogoda

Aby móc wykonać loty dronem, muszą być spełnione odpowiednie warunki pogodowe - przede wszystkim prognozowane opady (nie możemy wykonywać lotów podczas opadu deszczu) oraz wiatr.

Czasem sprawdzamy także zamglenie i pułap chmur. Dla ponadstandardowych zleceń sprawdzamy także tzw. Kp-index, określający aktywność promieniowania (w skali od 0 do 9). Wysoki wskaźnik Kp-index powoduje duże zakłócenia GPS, którego zdecydowanie nie powinno się wtedy używać w locie (przynajmniej przy skupiskach ludzkich).

Nie bez znaczenia dla cywilnych dronów jest również temperatura powietrza. Zbyt niska prowadzi do zmniejszenia pojemności i wydajności baterii, które szybciej się rozładowują. Z kolei zbyt wysokie temperatury prowadzą do szybkiego nagrzewania się np. regulatorów silników, które łatwo można przegrzać, co prowadzi do wyłączenia silnika i upadku drona z wysokości.

Większość parametrów sprawdzamy w lokalnych prognozach pogody oraz w bazie UAV Forecast, meteo.pl i Windy.